AKTUÁLNÍ INFORMACE
Z VAŠEHO REGIONU
Zavřít mapu
Koronavirus a my

Co je a není dovoleno?

Nařízení vlády se stále mění, aktualizují. Tento článek je užitečným pomocníkem k rychlé orientaci, co můžete dnes a co v dalších dnech. Podrobnosti se dočtete uvnitř článku.

Od pondělí 25. května není povinné nošení roušek na veřejných prostranstvích za předpokladu, že lidé dodrží dvoumetrové rozestupy. V uzavřených prostorech (obchody, úřady, MHD..) budou nadále povinné.

- Nově smí do škol dobrovolně žáci 1. až 5. třídy základních škol (skupiny do 15 dětí). V ostatních ročnících pokračuje výuka na dálku.

- Posedět si můžete v restauraci jak na zahrádce, tak nově i ve vnitřních prostorech. Při konzumaci jídla a pítí nemusíte mít roušku. Otevírací doba bude pouze do 23. hodin.

- Česká pošta má již běžnou otevírací dobu. Od pondělí 25. května se tak ruší i časové rozmezí pro obsluhu klientů starších 65 let a držitelů průkazu ZTP.

- příbuzní již mohou navštívit seniory v nemocnicích a domovech pro seniory. Na návštěvu mohou i děti.

- Jsou povoleny hromadné akce ve venkovních i vnitřních prostorách s tím, že se jich bude moci účastnit nejvýše 300 osob.

- Mohou již otevřít hotely, venkovní kempy a další ubytovací zařízení, taxislužby, tetovací salony atd. V pondělíá 25. května se návštěvníkům rovněž otevřely vnitřní prostory v zoologických, botanických a dendrologických zahradách a také na hradech a zámcích. 

- Zahájit sezonu již mohou za přísných hygienických podmínek koupaliště a wellness.

- Od úterý 26. května přestává platit omezení, podle kterého mohou do větších obchodů s potravinami, hygienickým zbožím, kosmetikou a drogerií v době mezi 08:00 a 10:00 jen osoby starší 65 let.

- Od úterý 26. května budou kontroly na hranicích s Rakouskem a Německem pouze namátkové, se zeměmi se otevřou všechny silniční a železniční přechody.

Co vše se od pondělí 25. května otevírá, jak je to s rouškami, jak s restauracemi, se dočtete přehledně rovněž ZDE