deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
AKTUÁLNÍ INFORMACE
Z VAŠEHO REGIONU
Koronavirus a my

Vše o škole

Děti budou muset absolvovat antigenní testy, stejně jako jejich učitelé. Frekvence testování žáků s PCR testy se k pondělí 17. 5. snížila z každého týdne na jednou za 14 dnů a při používání antigenních testů od státu se budou školáci testovat jednou týdně.

Pokud rodiče dětem testování nepovolí, budou muset zůstat doma a bude se na ně pohlížet jako na nemocné. Bez testů se neobejdou ani děti, které půjdou na přijímací či talentové zkoušky.

Od pondělí 17. května byla pro školy zrušena i podmínka, že se v nich nesmí potkávat děti z různých tříd.

V pondělí 1. června pak skončil zákaz konání škol v přírodě - podmínkou je ovšem negativní test. 

MATEŘSKÉ ŠKOLY

Jsou otevřené ve všech krajích. V mateřských školách nejsou povinné ani roušky, ani respirátory. Ale jen u dětí, ne zaměstnanců.

ZÁKLADNÍ ŠKOLY

První stupeň základních škol je otevřený. Výuka probíhá klasicky, tedy již ne rotačně. 

Na druhém stupni trvá rotační výuka už jen v některých krajích (v Jihočeském a Ústeckém kraji, Kraji Vysočina, Moravskoslezském, Zlínském, Olomouckém a Jihomoravském kraji).

STŘEDNÍ ŠKOLY

Na středních školách, konzervatořích a vyšších odborných školách funguje distanční výuka. Žáci středních škol se ale již mohou vrátit k praktické výuce. Učit se musí s povinnými respirátory a testováním na covid-19.

UMĚLECKÉ ŠKOLY

Na individuální hodiny se budou smět vrátit žáci základních uměleckých škol i některých škol jazykových.

VYSOKÉ ŠKOLY

Řada fakult tento semestr dokončí jen s on-line vyučováním. Obnovena je ale klinická a praktická výuka ve všech ročnících. Učit se musí s povinnými respirátory a testováním na covid-19.

STUDENTI LÉKAŘSKÝCH OBORŮ

Medici či farmaceuti se mohou účastnit praktické výuky. Povoleny jsou také individuální konzultace či návštěvy knihoven.

MATURITY

Mění se podoba maturit. VÍCE ZDE