AKTUÁLNÍ INFORMACE
Z VAŠEHO REGIONU
Zavřít mapu
Koronavirus a my

Vše o rouškách

Vláda nařídila některá omezení spjatá s celostátní plošnou karanténou. Nařízení týkající se nošení roušek ale doznalo změn. Ve veřejných venkovních prostranstvích již není nutné nosit roušky. Od 1. července pak nejsou nutné pokrývky nosu a úst v obchodech. Jsou však hygienickými stanicemi doporučovány.

Povinné nošení roušek platí opět od 1. září. Pokrývku úst a nosu musejí mít lidé ve všech prostředcích veřejné dopravy včetně taxi, ve veřejných vnitřních prostorách (úřady atd.) a na vnitřních hromadných akcích nad 100 účastníků. Nařízení platí pro celou Českou republiku.

- Povinné roušky budou i ve volebních místnostech během říjnových krajských a senátních voleb.

- Bez roušek se po celé republice neobejdete při návštěvě zdravotnických zařízení, ani pokud půjdete do ústavů sociální péče. „Důvodem je cílená ochrana zranitelných skupin obyvatel,“ uvedl ministr Vojtěch.

- Výjimku z nošení roušek mají děti do dvou let a osoby s poruchou intelektu. Nemusí je nosit ani moderátoři, vystupující umělci, soudci a další účastníci soudních jednání. VÍCE ZDE

- Na nošení roušek a dalších pokrývek nosu a úst mimo jiné dohlíží městská a státní policie. Při porušení nařízení hrozí pokuta.