AKTUÁLNÍ INFORMACE
Z VAŠEHO REGIONU
Zavřít mapu
Koronavirus a my

Vše o rouškách

Vláda nařídila některá omezení spjatá s celostátní plošnou karanténou. Nařízení týkající se nošení roušek ale doznalo změn. Ve veřejných venkovních prostranstvích již není nutné nosit roušky. Od 1. července pak nejsou nutné pokrývky nosu a úst ani ve vnitřních veřejných prostorech.

Pozor na výjimky! Povinnost nosit roušky zůstává výhradně v lokálních ohniscích. Ministerstvo zdravotnictví bude od 1. července denně zveřejňovat na svých stránkách mapu rizikových regionů v ČR.

Nyní je situace následující:

- V Praze je i nadále povinné nosit roušky v metru a během vnitřních hromadných akcí, kde je nad 100 lidí a rovněž ti, kteří pracují ve službách péče o tělo v bližším kontaktu než 1,5 metru od klienta (kadeřnictví nebo kosmetické a masérské služby).

- Na Karvinsku a Frýdecko-Místecku platí i nadále povinnost nosit pokrývku úst a nosu ve všech vnitřních prostorách mimo bydliště (obchody, restaurace atd.), ve veřejné dopravě a při akcích nad 100 lidí. VÍCE O NAŘÍZENÍCH ČTĚTE ZDE

- Bez roušek se však po celé republice neobejdete při návštěvě zdravotnických zařízení, ani pokud půjdete do ústavů sociální péče. „Důvodem je cílená ochrana zranitelných skupin obyvatel,“ uvedl ministr Vojtěch.

- Na nošení roušek a dalších pokrývek nosu a úst mimo jiné dohlíží městská a státní policie. Při porušení nařízení hrozí pokuta.